Agnieszka Nawrocka-Monczka

Jestem absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego o specjalności translatologia. Ukończyłam również Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych pod opieką naukowo-dydaktyczną Instytutu Germanistyki U.M.C.S w Lublinie. Jestem nauczycielem mianowanym, zajmuję się również tłumaczeniami.

Moja fascynacja językiem niemieckim zaczęła się w drugiej klasie szkoły     podstawowej na niezobowiązujących dodatkowych zajęciach językowych, a prawdziwa przygoda rozpoczęła się w liceum, kiedy to wybrałam klasę o profilu z rozszerzonym programem języka niemieckiego. Pierwsze kroki w pomaganiu innym w nauce utwierdziły mnie w przekonaniu, że nauczanie to po prostu moje powołanie. Na studiach przekonałam się, że język niemiecki i wszystko, co z nim związane, to moja pasja. A ten cytat z Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu” myślę, że po części do mnie pasuje.

I tak mija już trzynasty rok, od kiedy zawodowo zajmuję się nauczaniem języka niemieckiego i udzielaniem zarówno indywidualnych jak i grupowych korepetycji. Ten czas pozwolił mi na wypracowanie skutecznych technik nauczania dostosowanych do poziomu, potrzeb i preferencji uczniów w różnych grupach wiekowych i na różnym poziomie zaawansowania. Pracowałam w szkołach podstawowych, w gimnazjum i w liceum, prowadziłam zajęcia z dorosłymi, głównie z wyjeżdzającymi za granicę. Brałam udział w wielu konferencjach metodycznych, seminariach, warsztatach i kursach, gdzie miałam okazję szkolić swoje umiejętności i podnosić kwalifikacje.

Dzięki otwartości łatwo nawiązuję wspólny język z uczniami, kursantami i motywuję do pogłębiania wiedzy. Staram się też, aby każde zajęcia były równie wartościową lekcją, co dobrą zabawą i przyjemną formą spędzania czasu.

Na koniec chciałabym napisać o tym, co ciekawego robię, gdy mam „Freizeit”…ale aktualnie moje życie prywatne zdominowała moja rodzinka, a konkretnie moja kochana dwójka maluszków: Karolek (3,5 latka) i Kaja (1,5 latka) i teraz cały mój świat kręci się wokół nich. Wyprzedzili skutecznie życie zawodowe stawiane dotąd na pierwszym miejscu.  Cóż poradzić…taki uroczy, radosny i niepowtarzalny etap w życiu.

Jednak nie poddaję się i zapraszam serdecznie na lekcje do mnie.