O nas

Nasi lektorzy

REFERENCJE

Iwona Wołowiec

Iwona Wołowiec

Język niemiecki to moja pasja, którą chętnie dzielę się z innymi. Miałam możliwość doskonalić go w czasie studiów filologicznych na Akademii Świętokrzyskiej (dziś znanej jako Uniwersytet Jana Kochanowskiego) w Kielcach oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dzięki takiej kombinacji zdobyłam i doświadczenie pedagogiczne i w translatoryce. Praca w szkołach państwowych oraz prywatnych szkołach językowych, prowadzenie kursów językowych dały mi możliwość zgromadzenia dużego doświadczenia w nauczaniu języka niemieckiego. Słuchacze chętnie uczestniczyli w prowadzonych przeze mnie zajęciach, organizowanych z mojej inicjatywy spotkaniach pozaplanowych (przygotowanie do egzaminu maturalnego i gimnazjalnego, kawiarenka językowa), w konkursach językowych, a także imprezach okazjonalnych (np. Dzień języka niemieckiego). Wielokrotnie doceniano moje metody edukacyjne i umiejętność zainteresowania przedmiotem, czego efektem jest stuprocentowa zdawalność matury z języka niemieckiego oraz wypromowanie kolejnych studentów filologii germańskiej. Poza nauczaniem języka niemieckiego zajmuję się tłumaczeniem tekstów. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywałam m.in. w trakcie studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pracując zawodowo w dużym wydawnictwie naukowym i biurach tłumaczeń. Dotychczasowe doświadczenia pokazały, że potrafię własny zapał do nauki języków obcych skutecznie przelać na swoich uczniów.
Agnieszka Nawrocka-Monczka

Agnieszka Nawrocka-Monczka

Jestem absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego o specjalności translatologia. Ukończyłam również Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych pod opieką naukowo-dydaktyczną Instytutu Germanistyki U.M.C.S w Lublinie. Jestem nauczycielem mianowanym, zajmuję się również tłumaczeniami. Moja fascynacja językiem niemieckim zaczęła się w drugiej klasie szkoły     podstawowej na niezobowiązujących dodatkowych zajęciach językowych, a prawdziwa przygoda rozpoczęła się w liceum, kiedy to wybrałam klasę o profilu z rozszerzonym programem języka niemieckiego. Pierwsze kroki w pomaganiu innym w nauce utwierdziły mnie w przekonaniu, że nauczanie to po prostu moje powołanie. Na studiach przekonałam się, że język niemiecki i wszystko, co z nim związane, to moja pasja. A ten cytat z Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu” myślę, że po części do mnie pasuje. I tak mija już trzynasty rok, od kiedy zawodowo zajmuję się nauczaniem języka niemieckiego i udzielaniem zarówno indywidualnych jak i grupowych korepetycji. Ten czas pozwolił mi na wypracowanie skutecznych technik nauczania dostosowanych do poziomu, potrzeb i preferencji uczniów w różnych grupach wiekowych i na różnym poziomie zaawansowania. Pracowałam w szkołach podstawowych, w gimnazjum i w liceum, prowadziłam zajęcia z dorosłymi, głównie z wyjeżdzającymi za granicę. Brałam udział w wielu konferencjach metodycznych, seminariach, warsztatach i kursach, gdzie
Alicja Zając

Alicja Zając

Język niemiecki to przede wszystkim moje hobby, które niezmiennie realizuję, bez względu na czas i siły. Zarówno moje życie zawodowe, jak i prywatne kręci się wokół języka niemieckiego. Mimo iż nie pracuje w zawodzie nauczyciela uwielbiam dzielić się moją wiedzą i zarażać innych zamiłowaniem do tego pięknego języka. Język niemiecki towarzyszy mi już od szkoły podstawowej i moja przygoda trwa do dziś. Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Filologia Germańska ukończonym z tytułem magistra. Aktualnie pracuję w branży motoryzacyjnej, gdzie zajmuję się szeroko pojętym bezpieczeństwem, a w moich codziennych zadaniach obecny jest język niemiecki.
Agata Żmirska-Zbroniec

Agata Żmirska-Zbroniec

Z wykształcenia jestem magistrem filologii germańskiej i angielskiej. Językiem niemieckim posługuję się od siódmego roku życia. Przez wiele lat mieszkałam w Niemczech. Język niemiecki jest moją pasją. Jestem szczęśliwą mężatką, mamą trzech wspaniałych synów. Naszymi wspólnymi zamiłowaniami są podróże i sport.