O nas

Nasi lektorzy

REFERENCJE

Iwona Wołowiec

Iwona Wołowiec

Język niemiecki to moja pasja, którą chętnie dzielę się z innymi. Miałam możliwość doskonalić go w czasie studiów filologicznych na Akademii Świętokrzyskiej (dziś znanej jako Uniwersytet Jana Kochanowskiego) w Kielcach oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dzięki takiej kombinacji zdobyłam i doświadczenie pedagogiczne i w translatoryce. Praca w szkołach państwowych oraz prywatnych szkołach językowych, prowadzenie kursów językowych dały mi możliwość zgromadzenia dużego doświadczenia w nauczaniu języka niemieckiego. Słuchacze chętnie uczestniczyli w prowadzonych przeze mnie zajęciach, organizowanych z mojej inicjatywy spotkaniach pozaplanowych (przygotowanie do egzaminu maturalnego i gimnazjalnego, kawiarenka językowa), w konkursach językowych, a także imprezach okazjonalnych (np. Dzień języka niemieckiego). Wielokrotnie doceniano moje metody edukacyjne i umiejętność zainteresowania przedmiotem, czego efektem jest stuprocentowa zdawalność matury z języka niemieckiego oraz wypromowanie kolejnych studentów filologii germańskiej. Poza nauczaniem języka niemieckiego zajmuję się tłumaczeniem tekstów. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywałam m.in. w trakcie studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pracując zawodowo w dużym wydawnictwie naukowym i biurach tłumaczeń. Dotychczasowe doświadczenia pokazały, że potrafię własny zapał do nauki języków obcych skutecznie przelać na swoich uczniów.
Ireneusz Podedworny

Ireneusz Podedworny

Język niemiecki towarzyszy mi odkąd pamiętam. Moją pierwszą nauczycielką była babcia, która "przemycała" mi niemiecki każdego dnia. Później szkoła podstawowa i średnia, aż wreszcie studia. Skończyłem Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych TWP w Opolu, nad którym opiekę naukowo-dydaktyczną pełnił Uniwersytet Opolski. Na Uniwersytecie Opolskim zdałem egzamin licencjacki z filologii germańskiej oraz obroniłem pracę magisterską na kierunku historia. Od 2004 roku jestem czynnym nauczycielem języka niemieckiego w szkole średniej i podstawowej. Ponadto byłem nauczycielem historii dwujęzycznie (językiem wykładowym był niemiecki) w liceum ogólnokształcącym. Od 2008 roku jestem aktywnym egzaminatorem maturalnym z języka niemieckiego OKE we Wrocławiu. Moja praca zawodowa i wprowadzenie innych w "zakamarki języka Goethego i Schillera" daje mi dużo satysfakcji. Wszyscy moi uczniowie zdali maturę z języka niemieckiego. W swojej karierze prowadziłem wiele kursów języka niemieckiego: dla dzieci, dorosłych, w branży medycznej, mechanicznej i opiekunek osób starszych. Poza edukacją uwielbiam sport, zwłaszcza siatkówkę, a także kolarstwo, turystykę rowerową oraz górską. Fascynują mnie austriackie Alpy, które staram się odkrywać latem. Prywatnie jestem tatą dwóch wspaniałych córek.
Barbara Hase

Barbara Hase

Ukończyłam Filologię Germańską na Uniwersytecie Szczecińskim, miałam też możliwość odbycia jednego semestru germanistyki w Technische Hochschule Darmstadt / Niemcy . Przez lata pracy skupiałam się na nauczaniu młodzieży ze szkoły średniej, ale nieobca jest mi praca z osobami dorosłymi lub małymi dziećmi. Swoje umiejętności doskonalę na szkoleniach zagranicznych, ostatnio na kursie metodycznym w Lubece / 2020/ i w Wiedniu w Acti Lingua / 2017. Jestem aktywnym tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego i wykonuję tłumaczenia na zlecenie biur tłumaczy. Wieloletnie doświadczenia pokazały, że nie tylko umiem uczyć, ale i nauczyć.
Agnieszka Nawrocka-Monczka

Agnieszka Nawrocka-Monczka

Jestem absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego o specjalności translatologia. Ukończyłam również Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych pod opieką naukowo-dydaktyczną Instytutu Germanistyki U.M.C.S w Lublinie. Jestem nauczycielem mianowanym, zajmuję się również tłumaczeniami. Moja fascynacja językiem niemieckim zaczęła się w drugiej klasie szkoły     podstawowej na niezobowiązujących dodatkowych zajęciach językowych, a prawdziwa przygoda rozpoczęła się w liceum, kiedy to wybrałam klasę o profilu z rozszerzonym programem języka niemieckiego. Pierwsze kroki w pomaganiu innym w nauce utwierdziły mnie w przekonaniu, że nauczanie to po prostu moje powołanie. Na studiach przekonałam się, że język niemiecki i wszystko, co z nim związane, to moja pasja. A ten cytat z Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu” myślę, że po części do mnie pasuje. I tak mija już trzynasty rok, od kiedy zawodowo zajmuję się nauczaniem języka niemieckiego i udzielaniem zarówno indywidualnych jak i grupowych korepetycji. Ten czas pozwolił mi na wypracowanie skutecznych technik nauczania dostosowanych do poziomu, potrzeb i preferencji uczniów w różnych grupach wiekowych i na różnym poziomie zaawansowania. Pracowałam w szkołach podstawowych, w gimnazjum i w liceum, prowadziłam zajęcia z dorosłymi, głównie z wyjeżdzającymi za granicę. Brałam udział w wielu konferencjach metodycznych, seminariach, warsztatach i kursach, gdzie
Alicja Zając

Alicja Zając

Język niemiecki to przede wszystkim moje hobby, które niezmiennie realizuję, bez względu na czas i siły. Zarówno moje życie zawodowe, jak i prywatne kręci się wokół języka niemieckiego. Mimo iż nie pracuje w zawodzie nauczyciela uwielbiam dzielić się moją wiedzą i zarażać innych zamiłowaniem do tego pięknego języka. Język niemiecki towarzyszy mi już od szkoły podstawowej i moja przygoda trwa do dziś. Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Filologia Germańska ukończonym z tytułem magistra. Aktualnie pracuję w branży motoryzacyjnej, gdzie zajmuję się szeroko pojętym bezpieczeństwem, a w moich codziennych zadaniach obecny jest język niemiecki.
Agata Żmirska-Zbroniec

Agata Żmirska-Zbroniec

Z wykształcenia jestem magistrem filologii germańskiej i angielskiej. Językiem niemieckim posługuję się od siódmego roku życia. Przez wiele lat mieszkałam w Niemczech. Język niemiecki jest moją pasją. Jestem szczęśliwą mężatką, mamą trzech wspaniałych synów. Naszymi wspólnymi zamiłowaniami są podróże i sport.